Lankytinos vietos šalia Trakų Vokės

Būsimi Meduvio alėja gyventojai turės puikią galimybę ne tik gyventi ramioje vietoje šalia miesto centro, bet ir per kelias minutes pasiekti nuostabias lankytinas vietas. Įrodyta, jog žmonės, kurie daug laiko praleidžia gamtoje jaučiasi laimingesni ir patiria mažiau streso. Juk turiningas laiko praleidimas yra neatsiejama gyvenimo dalis!

Atrinkome ir žemėlapyje sužymėjome lankytinas vietas, kurias rasite žemiau:

 

Trakų Vokės dvaras

Tai dvaras turintis turintis neogotikos, neoklasicizmo, eklektikos stiliaus elementų. Nuo XIX a. vidurio dvaras priklausė grafams Tiškevičiams. Šiuo metu dvaras yra renovuotas ir traukia lankytojus iš visos Lietuvos. Todėl nepraleiskite galimybės jį aplankyti. Tai tikras perlas Vilniaus miesto pakraštyje.

Trakų Vokės dvaro sodybos parkas

1898–1900 m. iš Prancūzijos pasikviestas garsus kraštovaizdžio architektas Eduardas Fransua Andrė su sūnumi Renė suprojektavo ir įkūrė parką. Tai yra vienas gražiausių Lietuvoje peizažinio stiliaus parkų, kuriame galima pasivaikščioti po vaizdingas apylinkes.

Trakų Vokės Švč. Mergelės Marijos koplyčia-mauzoliejus

Tai gotikinio stiliaus koplyčia pastatyta XIX amžiaus antrojoje pusėje. Jos frontoną puošia keturios šventųjų skulptūros. Viduje ant grindų iš įvairiaspalvių mozaikinių elementų sudėtas didžiulis Tiškevičių herbas. Koplyčia taip pat tarnavo ir kaip grafų Tiškevičių mauzoliejus.

Trakų Vokės kabantis tiltas

Tai medinis, kabantis tiltas virš Vokės upės.

Panerių erozinio kalvyno kraštovaizdžio draustinis

Šis kalvynas susidarė paskutinio ledynmečio pabaigoje, kai senovinė erozija ties Neries slėniu suraižė Kirtimų–Salininkų plynaukštės pakraštį. Tai puiki vieta ilgiems pasivaikščiojimams, kurioje yra daug šimtamečių ąžuolų.

Vokės senslėnio šlaitų geomorfologinis draustinis

Jo teritorija užima 214,9 ha plotą. Senslėnio šlaitų vertybė  – į Lietuvos raudonąją knygą įrašytas gegužraibinių (Ochidaceae) šeimos daugiametis žolinis augalas kardalapis garbenis (Cephalanthera longifolia). Lietuvą yra įprasta vadinti lygumų šalimi, bet šis draustinis paneigs šį paplitusį stereotipą.

Vaidotų Šv. apaštalo Pauliaus Atsivertimo bažnyčia

Bažnyčia neobaroko stiliaus, bazilikinė, kryžiaus formos plano, trinavė. 1813 m. Vilniaus Šv. Stepono parapijos klebonas Vaidotų kaime, Vokės kairiajame krante, pastatė koplyčią. Dabartinė mūrinė bažnyčia pastatyta 1910 metais. Tai seniausias Vaidotų istorinis pastatas.

Vaidotų Malūnas

Akmeninis ir plytinis vagos tipo vandens malūnas.

Vaidotų piliakalnis

Piliakalnis yra archeologijos ir kraštovaizdžio paminklas, 2013 m. spalio 4 d. įrašytas Į LR Kultūros paveldo registrą. Piliakalnis užima 13 000 m² teritoriją.

Baltosios Vokės dvaras

Tai mažos romantiškos itališkos vilos prototipas, kurios buvo itin populiarios XIX amžiuje. 1873m. grafas Hilarijus Lenskis pastatė šiuos istorizmo stiliaus rūmus. Šis dvaras yra įtrauktas į šalies kultūros vertybių departamento saugomų objektų sąrašą.

Senojo Gardino plento tiltas

Tiltas spėjamai pastatytas XX a. 4 deš. viduryje, iki Antrojo pasaulinio karo. Greta jo įrengta poilsio zona šalia Vokės upės, kurioje puikiai galima leisti laiką su visa šeima.

Vokės geležinkelio tiltas

Metalinis santvarinis geležinkelio tiltas per Vokę, tai trečias pagal aukštį tiltas Lietuvoje.

Keturiasdešimt Totorių mečetė

Belaisviai totoriai, apgyvendinti Trakų kunigaikštystėje, iš Vytauto gavo privilegijų – išlaikyti savo tikėjimą ir papročius. 1815m. Keturiasdešimt Totorių kaime buvo pastatyta mečetė. Tai viena seniausių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštijos totorių gyvenviečių. Gyvenvietės pavadinimo atsiradimo legenda byloja, jog vienas totorius turėjęs keturias žmonas, kurios jam pagimdė po 10 sūnų , taip ir kilo šios vietovės pavadinimas.

Panerių memorialas

Tai memorialas holokausto ir genocido aukoms atminti.

Panerių tunelis

1859 m. caro Aleksandro II nurodymu, tiesiant geležinkelio Sankt Peterburgas – Varšuva atkarpą Panerių miške, kalvotoje dalyje, iškastas tunelis. Šiuo metu tunelio įėjimai yra užmūryti. To priežastis čia žiemoti apsistoję šikšnosparniai . Todėl ši teritorija yra saugomas zoologinis gamtos paveldo objektas.Parašykite komentarą